chervils اداره ایران جنایت ماشین

chervils: اداره ایران جنایت ماشین اعتراف پرونده تحقیقات اعترافات پلیس آگاهی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی گامی جهت تقویت برجام , خبر های سفر آمانو به تهران

تاکید بر لزوم پایبندی همه طرفین برجام به این توافق بین المللی، دفاع از اعتبار آژانس بین المللی انرژی اتمی و پاسخ به بیانات ماه های اخیر مقامات آمریکایی در قبال

گامی جهت تقویت برجام , خبر های سفر آمانو به تهران

خبر های سفر آمانو به تهران؛ گامی جهت تقویت برجام

عبارات مهم : آژانس

تاکید بر لزوم پایبندی همه طرفین برجام به این توافق بین المللی، دفاع از اعتبار آژانس بین المللی انرژی اتمی و پاسخ به بیانات ماه های اخیر مقامات آمریکایی در قبال برجام خبر های سفر یک روزه یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به پایتخت کشور عزیزمان ایران بود.

به گزارش ایرنا، خبر ورود یوکیا آمانو به پایتخت کشور عزیزمان ایران در شامگاه شنبه و دیدارهای او با مقامات کشور عزیزمان ایران بلافاصله در صدر اخبار کشور عزیزمان ایران و دنیا قرار داده شد و زمانی که علی اکبر صالحی معاون رییس جمهوری و رییس شرکت انرژی اتمی در نشست خبری یکسان با مدیرکل آژانس بین المللی اتمی گفت که آمانو تقاضای تازه جهت بازرسی از مراکز هسته ای کشور عزیزمان ایران ندارد، توجه تحلیلگران و رسانه های دنیا به خبر ها و اهداف سفر بلندپایه ترین مقام این نهاد بین المللی به پایتخت کشور عزیزمان ایران جلب شد.

گامی جهت تقویت برجام , خبر های سفر آمانو به تهران

آمانو روز گذشته در نشست خبری یکسان با صالحی و در دیدار با حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در پایتخت کشور عزیزمان ایران از جایگاه معتبر نهاد تحت مدیریتش سخن به میان آورد و روند گزارش های کارها و پایبندی کشور عزیزمان ایران به تعهدات برجام را تدابیری فنی و قانونی دانست و گفت که پایبندی به این قوانین و تدابیر در آژانس جهت تهیه گزارش ها از اهمیت خاص ای جهت او و همکارانش برخوردار است.

رسانه های داخلی و خارجی این گونه تحلیل کردند که سفر یک روزه آمانو به پایتخت کشور عزیزمان ایران سه خبر خاص به همراه داشت؛ نخست آن که کشور عزیزمان ایران به تعهداتش در برجام متعهد بوده است و این مهم نه تنها در تمام گزارش های هشت گانه مدیر کل آژانس بین المللی اتمی از وقت اجرای برجام تصریح و اعلام شده است است بلکه آمانو در پایتخت کشور عزیزمان ایران و در هر سه دیدار خود با مقامات ارشد کشور عزیزمان ایران بر این مهم مجددا تاکید کرد.

تاکید بر لزوم پایبندی همه طرفین برجام به این توافق بین المللی، دفاع از اعتبار آژانس بین المللی انرژی اتمی و پاسخ به بیانات ماه های اخیر مقامات آمریکایی در قبال

به اعتقاد کارشناسان دومین خبر سفر آمانو این بود که او در مقام مدیرکل آژانس از حیثیت و جایگاه بین المللی این نهاد بین المللی جهت تهیه گزارش های راستی آزمایی و نحوه بررسی و ارزیابی تعهدات و طرفین دفاع کرد.

آمانو در پایتخت کشور عزیزمان ایران توضیح داد که ارزیابی پایبندی های طرفین به تعهدات در روند اجرای برجام، از مجموعه ای از تدابیر تخصصی، فنی و قانونی در چارچوب قوانین آژانس و توافقات مندرج در برجام به عنوان یک سند بین المللی تبعیت می کند.

صاحب نظران سیاسی معتقدند که هنگامی که سفر روز یکشنبه آمانو در چهارچوب همکاری های متداول و مذاکرات مشابه در ماه های گذشته (در سپتامبر و اکتبر) انجام شد و او هیچ تقاضایی هم جهت دیدار از مراکز تازه در این سفر مطرح نکرد به هیات حاکمه ایالات متحده آمریکا و مخالفان برجام در این کشور خبر روشن و شفافی ارسال کرده است.

گامی جهت تقویت برجام , خبر های سفر آمانو به تهران

با توجه به طرح مباحث مخالف برجام از جانب هیأت حاکمه آمریکا و رویدادهای مرتبط با آن، اکثر تحلیلگران و صاحبنظران سفر روزگذشته مدیرکل آژانس بین المللی اتمی به پایتخت کشور عزیزمان ایران را با اهمیت و تلاشی جهت تقویت برجام ارزیابی کردند.

مدیرکل آژانس بین المللی اتمی روز گذشته بعد از دیدار با علی اکبر صالحی صراحتا اعلام کرد که «ایران به تمام تعهدات خود در برجام عمل کرده است» و از تمام طرف های برجام نیز درخواست کرد «همه کسانی که در برجام دخیل هستند به تعهداتشان عمل کنند.

تاکید بر لزوم پایبندی همه طرفین برجام به این توافق بین المللی، دفاع از اعتبار آژانس بین المللی انرژی اتمی و پاسخ به بیانات ماه های اخیر مقامات آمریکایی در قبال

وی به گزارش های اعلامی خود به شورای حکام آژانس بین المللی اتمی اشاره و تصریح کرد که «ما تابه حال نظارت کرده ایم و می گوییم کشور عزیزمان ایران کاملا به تمام تعهداتش در چارچوب برجام عمل کرده است.»

آمانو در این سفر تاکید کرد آژانس از ژانویه 2016 پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای (برجام) را کاملا زیر نظر داشته و به صراحت اعلام می کند که که کشور عزیزمان ایران به تعهدات خود تحت توافق هسته ای پایبند بوده است.

گامی جهت تقویت برجام , خبر های سفر آمانو به تهران

وی همچنین به حمایت شورای امنیت شرکت ملل متحد نیز از برجام اشاره کرد و گفت که آژانس همواره به صورت بی طرفانه و کلی و بر اساس پادمان استاندارد مفاد ذکر شده است در برجام را بررسی و قبول کرده است.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که از زمانی که رییس آژانس شده است است گاهی اوقات مجبور شده است که گزارش های منفی نیزمنتشر کند، ولی گاهی اوقات هم گزارش های مثبتی داده هست؛ و این توصیه بسیار حائز اهمیت است که به قانون و تدابیر فنی آژانس پایبند است.

به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ روز 13اکتبر (21مهر) ضمن عدم تایید پای بندی کشور عزیزمان ایران به توافق برجام، تعیین سیاست نهایی ایالات متحده نسبت به این توافق را برعهده کنگره گذاشت تا درمدت 60 روز آینده در این مورد تصمیم بگیرد.

تهدیدهای دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج یک طرفه از برجام و مواضع اخیر او در خصوص عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران به تعهدات برجام با تصویر العمل رهبران کشورهای متفاوت دنیا از جمله کشورهای عضو گروه 1+5 شده است است.

** از حضور متخصصین ایرانی جهت تصدی مسوولیت های مدیریتی آژانس استقبال می کنیم

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در دیدار با دکتر روحانی رییس جمهوری هم از برجام به عنوان یک «توافق خوب» یاد کرد و با اشاره به تمام تلاش های یکسان و مذاکرات فشرده درقبل و بعد از برجام، تاکید کرد که بر اساس همین تلاش ها و بررسی ها می تواند به صراحت تاکید کند که جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به تمامی تعهدات خود در چارچوب مقررات بین المللی و برجام عمل کرده است.

آمانو در دیدار رییس جمهوری از حمایت کامل و پرقدرت اکثر مقامات و مسئولان عالیرتبه کشورهای دنیا در فضای بین المللی سخن گفت و افزود: اجرای تعهدات و پایبندی به برجام از سوی همه طرف ها نقش اساسی و حیاتی در ثبات و آینده برجام خواهد داشت.

وی با تجلیل از پایبندی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به تعهدات خود در برجام، خاطرنشان کرد: اعتبار آژانس بسیار حائز اهمیت بوده و همچنان بر بی طرفی خود در مواضع، ادامه می دهد و بر اساس حقایق و پادمان ها گزارش های واقعی را ارائه خواهد کرد.

آمانو همچنین بر ضرورت حمایت از پروژه های تحقیقاتی کشور عزیزمان ایران و توسعه همکاری های کشور عزیزمان ایران و آژانس در بخش های متفاوت تاکید کرد و گفت: از حضور متخصصین ایرانی جهت تصدی مسوولیت های مدیریتی در آژانس استقبال می کنیم.

آمانو روز گذشته و در دیدار با محمد جواد ظریف هم علاوه بر تاکید مجدد بر پایبندی کشور عزیزمان ایران بر تعهدات برجام گفت که از نظر آژانس اجرای برجام از سوی همه طرف ها حائز اهمیت است.

سفر روز گذشته آمانو به پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه دیدارهای متقابل میان مدیران آژانس بین المللی انرژی اتمی و مقامات ذی ربط جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و با نشانه مرور آخرین اوضاع همکاری ها و ارتباطات دو طرف در زمینه های متفاوت مرتبط با برجام، امور پادمانی و همکاری های هسته ای در امور صلح آمیز است.

مواضع اخیر دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در خصوص عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران به تعهدات برجام با تصویر العمل رهبران کشورهای متفاوت دنیا از جمله کشورهای عضو گروه 1+5 شده است هست، این درحالی است که آژانس بین المللی اتمی از ابتدای اجرایی شدن برجام در دی ماه 1394 تاکنون، هشت بار متوالی پایبندی کشور عزیزمان ایران به تعهدات برجام را قبول کرده است.

به گزارش ایرنا، یوکیا آمانو قبل از سفر به پایتخت کشور عزیزمان ایران در فرانسه دیداری با امانوئل مکرون رییس جمهوری این کشور داشت. در این نشست مکرون ضمن تاکید بر لزوم پایبندی همه طرف ها به برجام حمایت خود از این توافق بین المللی را اعلام کرده است.

سفر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به پایتخت کشور عزیزمان ایران در شرایطی و به درخواست خود وی انجام می شود که ترامپ طی هفته های اخیر تصمیم گیری در خصوص برجام را به کنگره این کشور احاله کرد. ظاهرا تام کاتن و باب کروکر سناتورهای جمهوری خواه با ارائه طرحی به دنبال اصلاح برجام هستند. این در حالی است که ناظران پرسشها سیاسی این طرح را زمینه ساز نقض برجام تلقی می کنند و اعتقاد دارند این طرح نیز در نهایت با شکست مواجه می شود.

واژه های کلیدی: آژانس | ایران | ایرانی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog